EPo1 – První soukromá vernisáž byla věnována fotografiím Jiřího Havla

V rámci akce s názvem Budoucnost pro EPo1, která se konala v části nově zrekonstruovaných prostor Centra současného umění, byla pro hosty jako doprovodný program připravena vernisáž výstavy fotografií významného českého krajináře Jiřího Havla.

Do expozice s názvem Krkonošský poutník – Jiří Havel 90 vybral kurátor výstavy Jan Kunze 52 snímků ze sbírky, které do svého vlastnictví pořídila galerie EPo1. „Je pro mě čest vystavovat tu jako první,” zmínil dojatý umělec Jiří Havel, který zpočátku nevěřil, že se z původních nevzhledných průmyslových prostor plných odpadu podaří manželům Kasperovým vytvořit nadčasové výstavní prostory.

V budoucnu plánují manželé Kasperovi zrekonstruovat celkem tři podlaží pro výstavy menších 3D objektů, obrazů, grafik a fotografií. Součástí objektu bude také depozitář, technické zázemí a velkorysé prostory pro nadrozměrné sochy a plastiky. “Chceme pro Centrum současného umění vytvořit velmi kvalitní a nadčasové prostory, které budou žít dál a díky tomu přežijí další generace,” potvrdil zakladatel rodinné firmy Kasper, pan Rudolf Kasper.

Partneři projektu

Mediální partneři

Kde nás najdete
Elektrárenská 322
Trutnov 541 03

Jsme online!

Zajímá tě umění? Napiš nám!

info@epo1.cz
Rolovat nahoru